Kurumsal

YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

1960 yılında dünyaya gelen Turan GÜRCÜ öğrenim hayatını tamamladıktan sonra, askerlik görevini icra edene kadar ziraat ve tarım ticareti yapmış, vatani görevinden sonra bir kamu bankasında profesyonel çalışma hayatına başlayarak aynı kamu kuruluşunun çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra yönetici ünvanıyla emekli olmuştur. Emeklilik itibariyle tekrar ticari hayatına devam kararı aldıktan sonra tarım ve tarım ürünleri, otomotiv, inşaat ve enerji alanlarında ticari faaliyetlerine devam eden HAKİMBEY ŞİRKETLER GRUBU’ nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra etmektedir.

Ülkemizin enerji ihtiyacındaki dışa bağımlılığından dolayı kendini sorumlu hisseden grubumuz ve bu gereksinimi asgariye indirebilmek adına 2016 yılı yatırımlarından biri olarak ilk iş Lineer Solar Enerji Mühendislik A.Ş’ yi kurmuştur. Ülkemizin jeopolitik konumu, coğrafik durumu ve iklim değerleri anlamında birçok nimeti içinde barındırdığı hepimiz tarafından bilinmektedir. Yine ülkemizin coğrafi şartlarından dolayı yıllık güneşlenme ve radyasyon değerlerine bakıldığında büyük bir avantaja sahip olduğu görülebilir. Bu avantajı fırsata dönüştürebilmek adına “Yenilenebilir Enerji Kaynakları” ndan GES(Güneş Enerji Santrali)’ ne olan ihtimam ve özverinin arttırılması kanaati ve inancını taşımaktayız. Ülkemiz adına bu alandaki yatırımların ve teşviklerin artarak çoğalmasını da umut etmekteyiz.

Grup olarak; geleceğe güvenle yürüyen ve istikrarlı bir şekilde büyüyen ülkemize ayak uydurabilmek adına naçizane sağlamış olduğumuz istihdam ve katma değerlerle katkı sunmayı ve ülkemizle birlikte büyümeyi hedeflemekteyiz. Gerek istihdamı arttırmak, gerekse yapmış olduğumuz ihracat ve ticari rakamlarımızı büyütmek adına işimize her sabah ilk günün heyecanı ile başlayıp yılların vermiş olduğu deneyim ve yaşanmışlıkların katmış olduğu tecrübelerimizle büyük bir özveri ile sarılmaktayız.
Birçok sivil toplum kuruluşlarına, dernek ve vakıflara üye olan grubumuz sosyal sorumluluk projelerine de geniş yer vererek gerekli yardımları ve üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Başta bizlere güvenen değerli müşterilerimize, bizleri destekleyen saygıdeğer tüm iş ve çözüm ortaklarımıza ve bizlerle birlikte emek veren tüm mesai arkadaşlarımıza en içten dileklerimle saygılarımızı arz eder, daha başarılı, huzurlu, mutlu ve sağlıklı yarınlarda yaşamayı temenni ederim.

Turan GÜRCÜ
Yönetim Kurulu Başkanı